Reflexná masáž nôh, rúk a uší s prvkami lymfodrenážnej masáže.
Ak uvažujete o tom, že sa naučíte reflexnú masáž môžete mať veľa otázok.
Čo presne je reflexológia? Aké sú výhody? 

Aj keď korene reflexológie siahajú až do starovekého Egypta a Číny,
William H. Fitzgerald,  otorinolaryngológ (lekár ušný, nosný a krčný) predstavil tento koncept „bodovej terapie“ v roku 1915. Americký fyzioterapeut Eunice Ingram ďalej rozvíjal túto techniku v 30. rokoch 20. storočia až do dnešnej podoby, ktorú nazývame moderná reflexológia. 

Čo je to reflexológia?
V reflexológii je tlak vyvíjaný na konkrétne zmapované reflexné body na chodidlách, rukách, tvári a ušiach. Keďže v tele je všetko so všetkým prepojené aj tieto body sú prepojené nervovým systémom a meridiánmi s orgánmi na tele. Táto technika navodzuje hojivú reakciu, dokonca zmierňuje mnohé potiaže.

Reflexológia nôh je jedným z najpopulárnejších typov masáží. Okrem efektov, ktoré vyvolávajú príjemný pocit sa ukázalo, že jej účinky zasahujú hlbšie ako je pokožka a svaly.
Reflexológia rúk - táto oblasť reflexie je stále populárnejšia najmä v dôsledku nárastu používania rôznych technológií, posielania textových správ, písania textu a ďalších. Reflexia je úľavou od fyzickej bolesti vyvolanej opakovanými činnosťami. 
Reflexológia ucha -  každé ucho obsahuje kompletnú reflexnú mapu tela.     V priebehu rokov odborníci zistili, že v uchu sú určité špecifické body, ako aj súvisiace špecifické problémy konkrétnych častí tela. Túto terapiu nazývame aj „aurikulárna terapia“. 

Povieme si ako zdravotné potiaže identifikujeme aj na jazyku. 
Počas reflexnej masáže sa stimuluje a posilňuje aj lymfatický systém.  Naučíte sa ako urýchliť odvádzanie toxínov z tela. 

Indikácie:  imunitný systém,  prechladnutia, chronické dýchacie ochorenia, ochorenia čelových a vedľajších dutín,  nádcha, poruchy lymfatického systému, detoxikácia, zníženie napätia a zmiernenie stresu, bolesti hlavy a migrény, predmenštruačný syndróm, tráviace potiaže, zápcha, nespavosť, podpora činnosti jednotlivých orgánov, ochorenia kĺbov, bolesti chrbtice, odstránenie energetických blokád. 

Časový plán:
10.00 –  18.00

TERMÍNY a MIESTO  KURZOV: – nájdete na úvodnej stránke – www.terapiamasaz.sk alebo v časti – Termíny kurzov

V prípade, že vám uvedené termíny nevyhovujú a ste najmenej dvaja je možné dohodnúť si iný termín (platí len pre kurzy v Bratislave).
 
Poplatok – 90€ 
Po prihlásení sa na kurz budete zaregistrovaní, na váš email vám budú zaslané konkrétne informácie o platbe. 

Kde sa kurzy konajú:                                                                                                                            BRATISLAVA – Via Prudentia, Vajnorská 98/d (pri Poluse) a Košice 
                                                                                                             
Prihlášky, registrácia  a informácie:
Zdenka Karászová, email: viaprudentia@gmail.com