KURZY:

– 1. Kraniosakrálna terapia

2. Kraniosakrálna terapia pre DULY

 

  1. Kurz Kraniosakrálna  terapia 

Prečo študovať kraniosakrálnu terapiu u nás? Tu sú niektoré úvahy, ktoré by vám mohli pomôcť rozhodnúť sa: Je značný kvalitatívny rozdiel medzi informáciou, ktorú si prečítame a ktorú prežijeme, precítime. To je dôvod prečo sa naučíte precítiť kraniosakrálnu pulzáciu a jej reguláciu najprv na svojom vlastnom tele. Skúsenosť precítenia vlastného jemného rytmu tela potom uľahčí pocítiť kraniosakrálnu pulzáciu na niekom druhom.  Pred štúdiom je dôležité zvážiť obsah  seminára. Výuka troch na seba nadväzujúcich častí prebieha v niekoľkomesačných intervaloch, ktoré sú ideálne na to, aby študújúci mohli praktikovať a integrovať svoje zručnosti predtým ako sa naučia nové zručnosti.  

Obsah výuky: Kurz má dve časti – teoretickú a praktickú. Teórii sa budeme venovať najmä prvý deň 1. úrovne výuky a následne ďalšie konkrétne teoretické informácie priebežne pred praktikovaním jednotlivých učebných častí .

V teoretickej časti sa dozviete:

čo je to kraniosakrálna terapia a niečo z jej histórie
hlavné princípy, s ktorými táto metóda pracuje a vysvetlíme si čo znamenajú pojmy – kraniosakrálny rytmus a s ním súvisiaca anatómia, kľudový bod, fascia a príčiny jej pnutia, vnútorná múdrosť, energetická cysta, ako vzniká a ako sa rozpúšťa, naučíte sa zmysel regulácie kraniosakrálnej pulzácie, kraniálne dýchanie, súvislosť medzi rovinou fyzickou a somatickou, terapeutická prítomnosť
o podstate a technikách palpácie
o technike slúžiacej k nenásilnému rozpúšťaniu fyzických blokov a odstráneniu uzamknutých emócií prostredníctvom navodenia stavu hlbokej relaxácie a uvoľnenia, ktorá vedie k spusteniu reťazca samoliečebných ozdravných procesov a mechanizmov
prečo a ako vznikajú energetické cysty
o technikách a dôležitosti uzemnenia.

V praktickej časti:

1. úroveň:
naučíte sa pracovať s jemným rytmom tela, pasívnu a aktívnu palpáciu
počúvanie“ KS rytmu a navodenie kľudového bodu na sebe a na druhej osobe
technika udržania pozornosti a vnímania
diagnóza a ošetrenie miechovej trubice
práca na panvovom dne a jeho kĺboch, bránici, ramenách, krku a šiji
manuálne ošetrenie atlanto-occipitálneho spojenia
2. úroveň:
opakovanie skúseností obsahu kurzu 1. úrovne
práca na dolnej čelusti a jej kĺboch
Sutherlandov dotyk a manuálne uvoľnenie všetkých lebečných kostí jednotlivo
rozšírené ošetrenie sfenobazilárneho kĺbu a jeho dysfunkcií
jemná manuálna technika uvoľnenia mozgových membrán
technika tzv. „unwinding“ – „rozmotávanie“ tkanív
• technika V-SPREAD
3. úroveň
opakovanie obsahu kurzu 1. a 2. úrovne
ošetrenie a práca s kosťami tvárovej časti lebky
ošetrenie tvrdého a mäkkého podnebia
ošetrenie kostí očnej jamky
ošetrenie chrupu a jednotlivých zubov
somato-emocionálne uvoľnenie, vyhľadanie a ošetrenie tzv. „energetických cýst“
terapeutický rozhovor
KST ošetrenie podľa desaťbodového protokolu Dr. Upledgera.
Kurz je pre ľudí, ktorých takáto práca zaujíma, ktorí chcú na sebe pracovať a oboznámiť sa hlbšie s tým ako pracuje ich „vnútorný lekár“ a ktorí by sa chceli naučiť nové ozdravné techniky. Kurz môžu absolvovať aj tí, ktorí majú doma niekoho kto potrebuje takéto ošetrenia a terapeut je ďaleko či z iných dôvodov nemôže absolvovať terapie. KST je veľmi vhodná pre masérov alebo fyzioterapeutov.  Nevyžadujú sa žiadne zručnosti ako podmienka absolvovania kurzu. Po ukončení kurzu každý účastník dostane certifikát –  osvedčenie o jeho absolvovaní.

2. Kurz Kraniosakrálna  terapia pre DULY

Kraniosakrálna terapia  vykonávaná v období tehotenstva, pôrodu, šestonedelia a dojčenia je pre budúce mamičky veľkou podporou. Táto terapia upokojuje, rozpustí strachy, napätie v najkrajšom a súčasne zlomovom období. 

Dula, ktorá neustále túži po vedomostiach – práve pre vás je tento kurz. Okrem schopností počúvať a akceptovať druhých, empatie je tu technika, ktorá vám pomôže nadviazať kontakt s mamičkou, ktorý je nevyhnutný na to, aby ste pre mamičku vytvorili pocit bezpečia. Naučíte sa ošetrovať panvové dno, chrbticu a kraniosakrálny systém, ktorý keď je ošetrený a nemá obmedzenia vo svojom prirodzenom pohybe – vytvorí podmienky pre fungovanie všetkých ostatných systémov v tele – tráviaci, lymfatický, hormonálny, kostrový, svalový, nervový, …. Jemný dotyk na panvovom dne, bruchu, hrudi, chrbtici a hlave už pri prvom dotyku okamžite spôsobí hlboké somatoemocionálne, psychické a fyzické uvoľnenie, uvoľnenie centrálnej nervovej sústavy. 

Toto ošetrenie pomôže mamičkám pri rôznych bolestiach, opuchoch nôh. …., ktoré sprevádzajú tehotné mamičky a mamičky po pôrode.  Je to neinvazívne ošetrenie bez vedľajších účinkov. Je to príjemná a veľmi relaxačná terapia. 

Svoje vedomosti a skúsenosti počas kurzu vám odovzdá Mgr. Zdenka Karászová, facilitátor kraniosakrálnej terapie. Práca s klientami je mojou dlhoročnou láskou a koníčkom. Masérsku a terapeutickú prax vykonávam s prestávkami od roku 2004
Časový plán:
Sobota: 10.00 –  18.00
Nedeľa: 10.00 – 16.00
TERMÍNY a MIESTO  KURZOV– nájdete na úvodnej stránke – www.terapiamasaz.sk alebo v časti – Termíny kurzov
V prípade, že vám uvedené termíny nevyhovujú a ste najmenej dvaja je možné dohodnúť si iný termín (platí len pre kurzy v Bratislave) – počas víkendu alebo pracovných dní – podľa dohody.
Poplatok – Kraniosakrálna terapia:  210€ (za každú úroveň výuky osobitne). Po prihlásení sa na kurz budete zaregistrovaní, na váš mail vám budú zaslané konkrétne informácie o platbe. 
Poplatok – Kraniosakrálna terapia pre DULY:  210€  (2-dňový kurz)
Kde sa kurzy konajú:                                                                                                                                                                                                 
BRATISLAVA – Via Prudentia, Vajnorská 98/d (pri Poluse)                                                                                                               KOŠICE, LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, BANSKÁ BYSTRICA
Prihlášky, registrácia  a informácie:
Zdenka Karászová, email: viaprudentia@gmail.com

Viac o tejto terapii sa dozviete na FB stránke: Masáže terapie kurzy Bratislava Via Prudentia

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Radi by ste niekoho potešili?

 

Darčekové poukážky si môžete vyzdvihnúť v Bratislave alebo vám ich pošlem poštou ak mi napíšete na viaprudentia@gmail.com

Obdarovaný sa môže zúčastniť kurzu blízko svojho bydliska alebo priamo v bydlisku.